Obwieszczenia

2 Obwieszczenie Suwerenów Rzeczpospolitej

obwieszczenie suwerenów RPS

Market GIOCO. Twój Sklep Ze Zdrową Żywnością

Społeczność Suwerenów II Rzeczpospolitej Polskiej jednogłośnie oceniła Konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 17 marca 1921 roku jako prawomocną i reprezentującą Suwerena, a tym samym obowiązującą.

Art. 125 Konstytucji Marcowej mówi, że zmiana Konstytucji może być uchwalona większością 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów, względnie członków Senatu. Wniosek o zmianę Konstytucji winien być podpisany przez co najmniej 1/3 ustawowej liczby posłów z co najmniej 15 dniowym wyprzedzeniem.

W dniu uchwalenia Konstytucji Kwietniowej przedstawiciele poszczególnych ugrupowań wygłaszali jedynie własne tezy. Odbyło się to podczas nieobecności opozycji. W planach sejmowych nie przewidziano wówczas głosowania nad nową Konstytucją, które na mocy wówczas obowiązującej Konstytucji Marcowej miało prawo mieć miejsce jedynie z zachowaniem 15 dniowego terminu uprzedzającego ten fakt.

W związku z powyższym uznajemy, że Konstytucja Kwietniowa z dnia 23 kwietnia 1935 roku została uchwalona nielegalnie, bez zachowania obowiązujących terminów, a zatem postanowienia w niej zawarte są nieważne.

Wszelkie prawa zastrzeżone

Postanowione na II Wiecu Suwerenów II Rzeczpospolitej Polskiej

Art i Styl - Styl i Harmonia Twojej Przestrzeni

O Autorze

Publikacje

Administrator Serwisu Jest współzałożycielem i Redaktorem w STANOWIMY. Pisze i publikuje w obszarze wolnościowym, jest żywo zainteresowany samostanowieniem, suwerennością oraz prawem naturalnym. SUWEREN RZECZPOSPOLITEJ
Podobne publikacje
Obwieszczenia

5 Wiec - Podatek Zero

Uroczyście informujemy, że na 5 Wiecu Suwerena jednogłośnie postanowiono, że jedyny…
Czytaj
Obwieszczenia

4 Obwieszczenie Suwerenów Rzeczpospolitej

Świat prawa stanowionego jednoznacznie opiera się na rażącym bezprawiu, nagminnym Łamaniu praw…
Czytaj
Obwieszczenia

3 Obwieszczenie Suwerenów Rzeczpospolitej

Tak zwana “III RP” wprowadziła szereg ustaw i dopuściła się działań, które można…
Czytaj
Witamy w naszej społeczności

Zapraszamy do przyłączenia się do dyskusji. Nasze wytyczne dla społeczności są proste: bądź pełen szacunku i konstruktywny, trzymaj się tematu, wspieraj innych komentujących i zgłaszaj złe zachowanie. Jeśli jesteś nowy w naszej sekcji komentarzy, Twój pierwszy komentarz zostanie wstrzymany do moderacji. A jeśli jesteś zainteresowany dostępem do wszystkiego, co mamy do zaoferowania, subskrybuj teraz.

Newsletter
Nie chcesz przegapić?
Powiadomimy Cię raz w tygodniu o nowościach, ciekawych wpisach, wydarzeniach, audycjach lub video.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *