Rozwój duchowy

Złota Księga “Choroba – NIE”

"Złota Księga" Saint Germain

Market GIOCO. Twój Sklep Ze Zdrową Żywnością

Stale przypominaj Twojej zewnętrznej świadomości, że kiedy mówisz “JAM JEST” myśląc o nieskończonej mocy Boga wprawiasz w ruch tę moc aby wypełniała pomyślnie zamiar, który w tej chwili masz w świadomości. Szczerzy uczniowie ani przez chwilę, nie powinni zapomnieć o tym, pokąd prawda nie zakorzeni się i nie zacznie działać automatycznie. Rozważcie zatem, jak śmieszne jest ciągłe mówienie “Jestem chory”, “Jestem ekonomicznie ograniczony”, gdy tylko zaczyna nam czegoś brakować.

Mówię Tobie, że nic nie może Ciebie dotknąć, jeżeli Ty trzymasz się tych poglądów. Stosuj je. Kiedy masz katar nie trzeba Tobie mówić, że wtedy należy użyć chustki do nosa, prawda? A więc, dlaczego trzeba stale Tobie przypominać, że działanie zewnętrzne nie ma innej władzy zezwalającej mu na poruszanie się, niż ta którą jest obecność “JAM JEST”, czyli Bóg w Tobie? Źle się dzieje kiedy nawet szczerzy uczniowie nie medytują wystarczająco często o tej prawdzie, dzięki której ich Wspaniała Obecność mogła by rozpocząć działanie.

Na przykład, gdy mówisz: “JAM JEST Majestatyczną i Zwycięską Obecnością, która napełnia wszystkie oficjalne stanowiska”, zdaj sobie sprawę jakie błogosławieństwo będzie przez to uczynione.

Uważaj stale na Twoje kontakty zewnętrzne, abyś przez swoją ignorancję nie zaakceptował żadnych pozorów czy lęku przed tymi, którzy zwą się finansistami. Bóg rządzi Twoim światem, Twoim domem, Twoimi interesami i to jest wszystko co Ciebie dotyczy.

Nigdy nie wierz, że pozwalasz sobie na fantazjowanie, ponieważ czujesz bliskość Wielkiej Zindywidualizowanej Obecności. Raduj się, wierz w tą Wielką Obecność, która gromadzi w Tobie wszystko to, czego możesz pragnąć lub stosować. Nie jesteś zależny od spraw zewnętrznych. Czy nie widzisz, że gdy wszystko Tobie się kończy, zawsze zdarzy się coś, co znowu Ciebie zaopatrzy, jeśli z pełną radością wejdziesz w Wielką Moc i Obecność? Chciałbym, abyś czuł, że akceptujesz radośnie i że całym swoim jestestwem poznałeś, iż moc realizacji nie jest mitem, że jest rzeczywista. Ci, którym uda się wejść głęboko w odczucie realizacji, osiągną wszystko czego chcą.

Istnieją dzieci, które były karane bo widziały różne anielskie istoty i wyjawiły swoje wewnętrzne postrzeganie. Tymczasem, to rodzice tych dzieci powinni być ukarani za to że odważyli się interweniować w ten boski dar wolności dziecka. Jeżeli dorośli żyliby bardziej świadomie i akceptowali Wielką Obecność, w istnienie której ludzkość wątpi, czuliby jak ta Obecność ich wznosi i obdarza swoją inteligencją.

Drogi mój! Jeżeli nagle poczujesz, że potrzebujesz odwagi i siły, zawołaj: “Jestem tu i błagam o natychmiastową pomoc”. Jeśli potrzebujesz harmonii umysłu lub ciała powiedz: “Jestem tu, uzupełniam Ciebie natychmiast, abyś nie musiał czekać”.

Nie zwracaj uwagi i nie myśl o tych, którzy tego nie rozumieją. Pracuj dalej ciesząc się aktywną obecnością tego co chcesz przejawić i widzieć jako zrealizowane w Twoim życiu i do Twego użytku, bo; “JAM JEST Aktywną i Widoczną Obecnością tego czego chcę – już zamanifestowaną”.

Nasz zdrowy rozsądek powinien zapytać nas jak możemy czegoś dokonać, jeżeli nie oczekujemy, nie akceptujemy i nie umiemy radować się tym na co czekamy? Przeciętna i nic nie znacząca osobowość zewnętrzna puszy się jak paw mówiąc: “Jestem zbyt ważna, aby zwracać uwagę na takie brednie i bajki”. Pozwól mi jednak poinformować Ciebie, że ci którzy tak mówią będą bardzo zadowoleni z tych bajek, pewnego dnia gdy ich umysł napełni się myślą, aby z nich skorzystać.

W każdym kontakcie z zewnętrznym światem w sprawach interesu oraz każdym razem, gdy Twój świat zetknie się z negatywnymi warunkami, natychmiast zdecydowanie powiedz: “JAM JEST Realizacją i Widoczną Obecnością tego czego pragnę i żaden człowiek ani rzecz nie może w tym przeszkodzić”.

Gdy mówię o realizacji nie odnoszę się tylko do otwarcia niewidzialnych kanałów, ale mam na myśli każdy kanał, bo wszystko jest realizacją tego co stworzone i niestworzone, ponieważ między jednym a drugim jest tylko bardzo mała różnica w działaniu.

Kiedy uznaję “JAM JEST”, wchodzę w wielką ciszę gdzie jest największa aktywność Boga. To wyjaśnienie powinno przynieść człowiekowi wielkie Objawienie, jeżeli zaakceptuje je z radością.

W Twoich zewnętrznych doświadczeniach praktyka jakiejkolwiek działalności rozwija coraz bardziej Twoją wydajność – czyż nie? Jeżeli możesz zastosować ją do pewnych działań zewnętrznych, czy nie widzisz o ile więcej znaczenia ma w zastosowaniu do działań wewnętrznych? Im więcej jej używasz, tym większą moc przejawiasz. Ty wiesz, co możesz uczynić w sprawach duchowych, sposobem lepszym i szybszym od zewnętrznego, ponieważ w Duchu moc działa natychmiast. Nie ma upływu czasu, gdy działa “JAM JEST”.

Fakt, że mięśnie rozwijają się przez ćwiczenia powinien dać Tobie do zrozumienia, że taki sam wysiłek w kierunku zdobycia wewnętrznej mocy powinien doprowadzić do jeszcze większych rezultatów. Na przykład, ludzie wierzą, że muszą robić ćwiczenia fizyczne, aby rozwijać mięśnie. Ja zaś doprowadziłem do tego, że moi uczniowie rozwinęli piękne i harmonijne ciało z potężnymi mięśniami bez wykonania jednego ćwiczenia fizycznego. W każdym rozwoju, tak zewnętrznym jak wewnętrznym, pierwsza część ćwiczenia jest w umyśle. Musimy jednak wiedzieć, że nie ma innej władzy i energii poza tą, która pochodzi z obecności “JAM JEST” w każdym z nas. A więc, ćwiczenie Twoich właściwości wewnętrznych nosi nazwę mentalnych, ale ja Tobie mówię, że jest to Bóg w działaniu, ponieważ Ty sam z siebie nie możesz stworzyć nawet zwykłej myśli bez inteligencji i energii Boga. Zatem Twoja działalność mentalna jest energią Boga w działaniu. Widzisz teraz jak łatwe i możliwe jest stworzenie silnego i symetrycznego fizycznego ciała bez robienia ćwiczeń fizycznych.

Większość ludzi, naukowców, lekarzy czy profesorów kultury fizycznej będzie negować moją wypowiedź, jednak zapewniam Ciebie, że to jest możliwe jedynie dlatego, iż żaden z nich nie zbadał od podstaw energii lub siły, która w nich pracuje, ponieważ żadnego działania nie można osiągnąć bez użycia tej energii i wewnętrznej mocy. Ludzie pozwalają na to, aby weszły w ich umysły zwątpienia i lęki związane z poznaniem tak wielkich właściwości, które są uwalniane by mógł ich użyć każdy w każdej chwili. Dzieje się tak, gdyż są one zanurzone jak korek pod wodą, który gdy się go uwolni, wyskoczy na powierzchnię. Zapewniam Ciebie, że godny pożałowania jest fakt, iż spędzają tyle lat wysilając się, próbując a potem przestają stosować te właściwości, tylko dlatego, że nie widzą ich natychmiastowego wyniku i wpadają z powrotem w bezczynność do czasu, aż znowuż stanie się coś, co ich ożywi i tak w kółko.

Stałe i zdecydowane uznanie tej Obecności “JAM JEST” doprowadzi Ciebie do całkowicie pewnych osiągnięć, chyba że Ty sam się zniechęcisz.

Widzę w tym momencie dużą ilość ludzi, którzy przy niewielkim wysiłku i zaznajomieniu się z tymi praktykami, mogliby od razu wyskoczyć na powierzchnię jak ten korek, a szczególnie ci, którzy otrzymują tę wiedzę werbalnie wraz z promieniowaniem, które jej towarzyszy.

Czy nie straszne, że synowie i córki Boga poddają się ograniczeniom, kiedy wystarczyłoby wykonać stały zdecydowany wysiłek, aby otworzyć sobie drzwi i wejść w tę wewnętrzną przestrzeń pełną światła, klejnotów, złota i wszelkich substancji odżywczych wszechświata? I tak, mając całą prawdę przed sobą, wahają się, bo nie wierzą, że mogą zrobić ten krok, wziąć w ręce to berło i być wolnymi.

Kochany, znów mówię Tobie! zaśpiewaj w swoim sercu wielką melodię Zwycięskiej Obecności “JAM JEST”. Śpiewaj ją stale w swoim sercu, poczuj we wszystkich swoich zdolnościach, uchwyć się jej mocno i ze zdecydowaniem. Poznanie i ścieżka do tego mistrzostwa otworzy się przed Tobą i ukaże się wieczna wolność. Po prostu, stale i uporczywie przypominaj sobie, że już raz przeszedłeś przez tę zasłonę.

Każde mistrzostwo, które człowiek osiągnął w sprawach tego świata jest, i zawsze powinno być wewnętrznym sanktuarium, gdzie żaden inkwizytor nie może wejść. Nikt nie może osiągnąć mistrzostwa chcąc znaleźć go w innych i naśladować.

Szukać, znaleźć i zastosować Prawo własnej Istoty, to pewna droga do osiągnięcia mistrzostwa, jedynie człowiek który je zdobył, może naprawdę zrozumieć, czym jest prawdziwe mistrzostwo. Nie szukajcie innego władania niż dominowanie nad własnym, zewnętrznym ja.

Możesz iść obok Mistrza przez długie lata i nawet nie zauważyć tego, ponieważ Twoje właściwości wewnętrzne nie pozwalają Tobie go ujrzeć. Można żyć w tym samym domu z Mistrzem przez długi czas i nie wiedzieć, kim on jest, do czasu, aż pojawi się jakiś kryzys i ujawni jego prawdziwą moc.

Jeżeli Mistrz który, dyskutuje lub ujawni własne osiągnięcia, trwoni jedynie siły, toteż on nigdy tego nie robi.

Jeżeli uczeń ma szczęście i przeżyje jakieś wielkie doświadczenie, a potem omawia je z różnymi znajomymi, wywołuje zwykle wiele wątpliwości, które budzą się w słuchaczach, a które spływają na niego, toteż szybko sam zaczyna wątpić w siebie. Naprawdę zabawne jest obserwować, jak przekonywujące bywają nieraz cudze argumenty. Uczeń, który słucha tych obcych argumentów musi być sprawiedliwy w stosunku do samego siebie i względem swego Wyższego Ja słuchać tylko tego, co ono mu mówi w jego wewnętrznym doświadczeniu.

Jeśli w momencie, w którym zaczynają się zwątpienia, pozwolimy im wejść w nas – będą napływały nadal jak wezbrany potok. To samo dzieje się z “JAM JEST”. Jeżeli zwrócisz na Niego swoją uwagę, wtedy energia będzie się realizować. Moi drodzy, czy nie widzicie, że gdy pragniecie jakiegoś wyjaśnienia czy inspiracji mówiąc “JAM JEST” puszczacie w ruch moc wszystkimi jej właściwościami, wszystkimi substancjami i że musi ona przyjąć każdą formę na jaką się zdecydujecie?

“JAM JEST” jest nieprzeniknionym umysłem Boga. Szukając zrozumienia przeciętny uczeń wchodzi tylko w kontakt z pamięcią tego, co już było, zamiast iść do Serca Boga by wydobyć stamtąd to, czego jeszcze nie było.

Niekiedy uczniowie nie zdają sobie sprawy z tego, że było już wiele cywilizacji, które posiadały ogromne osiągnięcia, a które dzisiaj są dla nas całkowicie nieznane. Atlantyda, Lemuria i Ziemia Mu, to tylko fragmenty innych wielkich cywilizacji, które istniały.

Aby osiągnąć stan, w którym możliwe jest czynienie rzeczy nietypowych, ci uczniowie, którzy tego chcą, powinni podjąć następującą decyzję: “JAM JEST Serce Boga, teraz tworzę idee i zadania, których nikt przede mną nie robił”.

Kiedy to wykonujemy powinniśmy wiedzieć, że jesteśmy tym, co chcemy widzieć stworzone. Obecność “JAM JEST” jest więc Sercem Boga. W tym samym momencie, w którym wymawia się “JAM JEST”, wchodzi się natychmiast w Wielką Ciszę. Jeżeli uznałeś, że jesteś “JAM JEST”, wtedy to co wypowiadasz od razu się przejawia.

Wierzyć, to znaczy mieć pewność, że to w co wierzysz jest Prawdą. Istnieje bowiem sprzężenie między wiarą a zaufaniem do wiary. Na początku jest to wierzenie i jeżeli utrzymuje się przez dłuższy czas, przemienia się w wiarę i pewność. Jeżeli nie wierzysz, że coś jest prawdą, nie możesz wywoływać żadnego przejawu. Jeżeli nie możesz uwierzyć w swoje własne słowa, kiedy wymawiasz: JAM JEST to czy JAM JEST tamto”, to jak może zaistnieć i przejawić się powiedzenie Shakespeare`a: “Nie istnieje nic, co jest dobre, ani nic co jest złe – myślenie czyni go takim “? To właśnie jest prawda absolutna.

Jeżeli już wiesz, że Energia Boska wchodzi w człowieka w stanie doskonałej czystości, to powinieneś zdać sobie sprawę z tego, że właśnie człowiek jest tym, który ją przemienia, narzucając jej własne nieczystości. Energia ta wnika w człowieka stale, z każdym uderzeniem serca, a on zabarwia Ją własnymi cechami i wyrzuca na zewnątrz. To jest właśnie jego przywilej jako Twórcy, na Wzór i Podobieństwo Ojca. Nasza indywidualna świadomość jest rzutowana na zewnątrz i kształtuje otaczające nas środowisko. Dlatego otrzymując wibracje żalu, smutku, radości, humoru, dobroci itd. odczuwa je jakby były jej własne. Jeżeli są dobre nie ma się czym przejmować, ale jeśli napełnione są niecierpliwością lub smutkiem, nasza świadomość musi powiedzieć im, aby się wycofały i rozkazać, aby przekształciły się zaprzestając rozprzestrzeniania i zarażania sobą innych.

Każdy z nas posiada kolor i dźwięk. Każda nasza czynność jest jakiegoś koloru i brzmi jak arpeggio (wykonanie akordu w ten sposób, że poszczególne dźwięki następują kolejno po sobie w szybkim tempie) w muzycznej frazie. Jeżeli działanie jest zaburzone dźwięki są brzydkie i dysharmonijne, a kolor ich jest brudny. Każdy człowiek, który wyrzuca z siebie jakiś szpetny twór ponosi za to odpowiedzialność. Wszystko bowiem zawiera inteligencję.

Nie bierz pod uwagę elementu, jakim jest czas. Kiedy afirmujesz coś, pragnąc aby się przejawiło, czyń to z radością i trzymaj się tego zdecydowanie, aż do momentu kiedy się przejawi. Jeżeli utrzymujesz stale obecność “JAM JEST” podczas, gdy robisz to co chcesz, wchodzisz w pełnię i doskonałość wszystkiego, co już jest przygotowane do Twojego użytku. Wszystkie stałe osiągnięcia powinny być rezultatem świadomego wysiłku każdego człowieka.

Czym jest uskarżanie się? Jest zgodą na to, co niedoskonałe. Nie pozwól nigdy na napad litości, czy żalu, bowiem wtedy zgadzasz się na pełzanie po ruchomych piaskach mając skrzydła, dzięki którym możesz się wznieść na wyżyny, ponad każdą rzecz destruktywną, unosząc ze sobą to, czego jesteś świadkiem i co chce wywołać u Ciebie żal. Nie osądzaj; trzymaj się mocno Obecności “JAM JEST’, a wszystko przejawi doskonałość.

Przy każdej niedoskonałej sytuacji jaką dostrzeżesz, a szczególnie jeśli chodzi o starość afirmuj: “JAM JEST doskonałością tego człowieka, który przejawia starość”. W ten sposób poruszasz Boga, który jest wewnątrz tego człowieka, ponieważ on też wymawia “JAM JEST”, ale w znaczeniu ujemnym. W tym przypadku wysłałeś impuls, aby zaczął go używać konstruktywnie.

Nieważne co słyszysz, co mówią ludzie w zewnętrznym świecie, podtrzymaj swe zdecydowanie. Nie pozwól, by Ciebie to dotknęło, ponieważ tworzysz doskonałość i powinieneś świadomie doprowadzić do tego, aby się przejawiła.

Jeśli nie będziesz uważny może się zdarzyć, że wejdzie w ciebie pewna sugestia, która będzie ciebie prześladować przez lata, jeśli jej nie usuniesz. Kiedy świadomie stosujesz wielkie Prawo, wiedz, że aktywna moc myśli Boga wie doskonale w jakim kierunku idzie i działa.

Powiedz świadomie Twojemu “JAM JEST”, aby czyniło to co jest niezbędne. Powiedz Mu: “JAM JEST Inteligencją, która nadaje temu taką wartość, jaka w tej chwili jest potrzebna”. Naturalnie, robisz to wtedy, gdy znajdujesz się w takiej sytuacji, w której nie wiesz, co w danej chwili zrobić. Najważniejsze jest to, by Twój umysł zwrócił się wtedy do “JAM JEST”, które Tobą kieruje i prowadzi Ciebie.

Miałem ucznia, który wypełnił cały swój pas elektroniczny mocą leczniczą, w taki sposób, że nazywano go “uzdrawiającym cieniem”. W momencie, gdy tylko ktoś zetknął się z jego pasem elektronicznym był uzdrowiony. Dlaczego Bóg się zindywidualizował? Aby mieć co kochać. Dlaczego promienie rozdzieliły się? Aby móc wyrażać miłość. Miłość jest Aktywną Zasadą Boga. Kiedy kochasz, otulasz to co kochasz Płaszczem Boga w Promieniującej Obecności.   Nigdy nie krytykuj.

Kiedy widzisz, że ktoś używa seksu w sposób niewłaściwy, wznieś jego świadomość wyżej, do jakiegoś ideału, tak aby jego myśli osiągnęły stan kontroli, ponieważ w ten sposób jego aktywność seksualna wzniesie się na wyższy poziom.

Czyste i właściwe użytkowanie energii seksualnej służy ekspansji miłości i prokreacji w taki sposób, aby dusza, która przychodzi mogła mieć charakter i temperament harmonijny i pełen miłości. Myśli i uczucia rodziców są działaniem modelującym. Istotą zasady Życia w człowieku jest miłość.

Różnica między współczuciem a litością jest następująca: we współczuciu przywołujemy Obecność “JAM JEST” aby stworzyła doskonałość, litość jest energią z poczuciem niedoskonałości i wzmacnia jedynie tę niedoskonałość, która i tak już się ujawniła.

Aby uzyskać kontrolę nad zwierzęciem, stosuj: “JAM JEST tu i JAM JEST tam, zarządzam ciszę”. Lub patrz mu w oczy z poczuciem, że miłość Boga je kontroluje.

Pamięci Urszuli Fajks

“Złota Księga” Saint Germain

Art i Styl - Styl i Harmonia Twojej Przestrzeni

O Autorze

Publikacje

Suweren Rzeczpospolitej / RÓD Mazowiecki / Zajmuje się Analizą przestrzeni według Feng Shui oraz Malarstwem sztalugowym, maluje od wielu lat. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Szwecji, Wielkiej Brytanii, USA i innych krajach. Brała udział w wielu indywidualnych wystawach, między innymi w Londynie w 2007 roku. zobacz prace
Podobne publikacje
Rozwój duchowy

Złota Księga "JAM JEST"

“JAM JEST” Zmartwychwstanie i Życie!“JAM JEST” Energią, której używasz w…
Czytaj
Rozwój duchowyStyl życia

Wir Energetyczny - Czakra Podstawy

Witam Cię bardzo serdecznie, w tym artykule przedstawię koncept jednego z podstawowych wirów…
Czytaj
Rozwój duchowy

Mroczne rytuały magiczne Kościoła Katolickiego

modlitwa. Jest po prostu specyficzną formą.. medytacji!Tak, tej diabolicznej medytacji, tak…
Czytaj
Witamy w naszej społeczności

Zapraszamy do przyłączenia się do dyskusji. Nasze wytyczne dla społeczności są proste: bądź pełen szacunku i konstruktywny, trzymaj się tematu, wspieraj innych komentujących i zgłaszaj złe zachowanie. Jeśli jesteś nowy w naszej sekcji komentarzy, Twój pierwszy komentarz zostanie wstrzymany do moderacji. A jeśli jesteś zainteresowany dostępem do wszystkiego, co mamy do zaoferowania, subskrybuj teraz.

Newsletter
Nie chcesz przegapić?
Powiadomimy Cię raz w tygodniu o nowościach, ciekawych wpisach, wydarzeniach, audycjach lub video.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *