NaturaRozwój duchowyZdrowie

ENERGETYCZNE UKŁADY DŁONI – Mudry na stres i trudne czasy

Market GIOCO. Twój Sklep Ze Zdrową Żywnością

W trudnych i stresujących czasach częściej niż kiedykolwiek sięgamy po mudry relaksujące, uspokajające, dodające energii, leczące depresję i bezsenność. Który energetyczny układ palców zadziała najlepiej na ciebie?

Mudra na niepokój, stres i depresję, mudra odprężająca, mudra oczyszczająca umysł, mudra dodająca energii – która potrzebna jest ci dzisiaj najbardziej?

Wykonując którąkolwiek z mudr pamiętaj, żeby stosować się do kilku podstawowych zasad, które zapewnią odpowiednie oddziaływanie na organizm:

  1. Do wykonania mudry używaj obu rąk.
  2. Systematyczność to podstawa. Mudrę, aby była skuteczna, praktykuj codziennie.
  3. Jeśli nie ma innych wskazań, mudrę wykonuj przez ok. 45 minut dziennie – jednorazowo lub w postaci trzech sesji po 15 minut.
  4. Przed przystąpieniem do wykonywania mudry zrelaksuj się, całe ciało powinno być należycie odprężone, dłonie rozluźnione, mięśnie nienapięte.
  5. Podczas wykonywania mudry oddychaj spokojnie i świadomie.
  6. Najlepszą pozycją do wykonywania mudr jest Kwiat Lotosu, można je jednak wykonywać również w różnych sytuacjach codziennych, jak podróż autobusem, stresujące spotkanie itp.

1. SHAMBHALA MUDRA – mudra tarcza Szambali

Wykonanie: dłoń lewej ręki wyprostuj i przyłóż do grzbietowej części prawej dłoni zaciśniętej w pięść. Kciuk lewej dłoni dotyka podstawy palca wskazującego prawej dłoni.
Działanie: mudra ta, niczym prawdziwa tarcza, osłania nasze życie, zdrowie i dobrobyt przed niekorzystnymi wpływami obcej energii.

2. HAKINI MUDRA – mudra trzeciego oka

Wykonanie: połącz ze sobą parami czubki palców obu dłoni. Dłonie trzymaj otwarte, z wyprostowanymi, rozwartymi palcami, na wysokości nosa.
Działanie: to mudra dla umysłu, poprawiająca jego pracę, w tym pamięć i koncentrację. Wywołuje poczucie spokoju, wzmacnia intuicję. Uśmierza bóle głowy, łagodzi dolegliwości oczu, uszu, nosa i zatok.

3. BHRAMARA MUDRA – mudra ratująca życie

Wykonanie: palce wskazujący, środkowy i kciuk dotykają się opuszkami, mały palec wyprostuj, a wskazującym dotknij podstawy kciuka.
Działanie: usuwa ból i silne kołatanie serca, a także objawy złego samopoczucia połączone z niepokojem i smutkiem. Może stanowić doraźną pierwszą pomoc przy zawale mięśnia sercowego.

4. PRITHVI MUDRA – mudra ziemi

Wykonanie: połącz palec serdeczny z kciukiem, pozostałe palce wyprostuj.
Działanie: redukuje stres i osłabienie, przywraca siłę, dodaje pewności siebie, uspokaja, przywraca równowagę przy rozchwianiu emocjonalnym. Podnosi poczucie własnej wartości i pewność siebie.

5. PRANA MUDRA – mudra życia

Wykonanie: złącz trzy palce: serdeczny, kciuk i mały. Wskazujący i środkowy są wyprostowane.
Działanie: zwiększa odporność, dodaje energii, poprawia samopoczucie i wzmacnia siły witalne. Uspakaja w sytuacjach stresowych. Możesz ją stosować, gdy odczuwasz senność lub zdenerwowanie. Jest też korzystna dla oczu – poprawia ostrość widzenia.

6. GYAN MUDRA – mudra wiedzy

Wykonanie: palec wskazujący zetknij z kciukiem, trzy pozostałe wyprostuj.
Działanie: leczy depresję, bezsenność, a nawet lekkie nadciśnienie. Uwalnia od stresu i gniewu, poprawia kondycję, usuwa niepokój, przygnębienie, łagodzi ból głowy. Przynosi spokój i rozwój duchowy.

7. MUDRA ZĄB SMOKA

Wykonanie: palce wskazujące wyprostuj i skieruj do góry. Kciuki obu dłoni zegnij i dociśnij do wewnętrznych powierzchni dłoni. Pozostałe palce zegnij.
Działanie: mudra pomocna w życiu pełnym stresu i emocjonalnego rozchwiania. Stosowana przy zaburzeniach świadomości i koordynacji ruchowej.

8. Shiva Linga Mudra – mudra doładowująca

Wykonanie: Prawą dłoń z czterema palcami zwiniętymi do środka i kciukiem skierowanym w górę połóż na wyprostowanej lewej dłoni. Ręce trzymaj na wysokości brzucha 3 do 15 minut.
Działanie: silna mudra na depresję i pozbycie się złej energii. Energetyzuje ciało i umysł. Łagodzi stres i rozjaśnia umysł. Można jej używać na ogólne zmęczenie.

9. KALESVARA MUDRA – odmiana mudry lotosu

Wykonanie: połącz kciuki i wyprostowane palce środkowe. Palce wskazujące, serdeczne i małe zegnij i połącz ze sobą grzbietami.
Działanie: zwiększa zdolność koncentracji i poprawia pamięć. Uspokaja emocja, zwiększa jasność umysłu, pozwalając zdystansować się od problemów i skupić na ich rozwiązywaniu.

10. GARUDA MUDRA – mudra garuda

Wykonanie: połóż na piersiach prawą dłoń, a na nią lewą. Palce rozstaw szeroko, na kształt rozpostartych skrzydeł ptaka. Ręce połącz, zahaczając o siebie kciuki i oddal dłonie od klatki piersiowej.
Działanie: wpływa energetyzująco na cały organizm, zalecana w stanach wyczerpania. Łagodzi wahania nastroju, harmonizuje energię prawej i lewej strony ciała. Polecana w chorobach układu krążenia.

11. UTTARABODHI MUDRA – mudra oświecenia

Wykonanie: złącz ze sobą kciuki oraz palce wskazujące, pozostałe palce spleć ze sobą. Dłonie trzymaj na wysokości serca, 5 cm od ciała z kciukami skierowanymi w dół i palcami wskazującymi do góry. Stosuj maksymalnie trzy razy dziennie do 15 minut.
Działanie: zwalcza strach i niepokój. Wypełnia spokojem i poczuciem szczęścia. Oczyszcza ciało, umysł, działa też pozytywnie na serce i płuca. Idealna mudra na chwile słabości psychicznej lub fizycznej.

12. KUBERA MUDRA – mudra spełniająca życzenia

Wykonanie: złącz koniuszki trzech palców: wskazującego, środkowego i kciuka. Pozostałe palce zegnij do środka dłoni. Stosuj zawsze, gdy czegoś szukasz lub planujesz.
Działanie: mudra pomaga w podejmowaniu decyzji i realizacji planów. Przydaje się w dobrej organizacji codzienego życia. Sprawdza się zarówno przy planowaniu dalszej przyszłości, jak i w wykonywaniu codziennych czynności, np. kiedy próbujesz znaleźć określony przedmiot czy informację.

Odwiedź stronę autora i pamiętaj by wspierać dobre treści!

Art i Styl - Styl i Harmonia Twojej Przestrzeni

O Autorze

Publikacje

Administrator Serwisu Jest współzałożycielem i Redaktorem w STANOWIMY. Pisze i publikuje w obszarze wolnościowym, jest żywo zainteresowany samostanowieniem, suwerennością oraz prawem naturalnym. SUWEREN RZECZPOSPOLITEJ
Podobne publikacje
NaturaZdrowie

Orzech włoski - cudowna roślina

Młode liście orzecha włoskiego mogą być cudownie wykorzystane dla zdrowia. Nie musisz czekać…
Czytaj
NaturaZdrowie

Hibiskus na choroby „gorące”, trawienie, łysienie, wzmocnienie.

Hibiskus [Hibiscus rosa sinensis] to należący do rodziny ślazowatych [Malvaceae] egzotyczny kuzyn…
Czytaj
NaturaZdrowie

Lawenda – pachnąca uzdrowicielka. Przepisy i zastosowania.

Lawenda lekarska [Lavandula] zawsze była ceniona za wyjątkowy aromat. Nie wiele jest w naturze…
Czytaj
Witamy w naszej społeczności

Zapraszamy do przyłączenia się do dyskusji. Nasze wytyczne dla społeczności są proste: bądź pełen szacunku i konstruktywny, trzymaj się tematu, wspieraj innych komentujących i zgłaszaj złe zachowanie. Jeśli jesteś nowy w naszej sekcji komentarzy, Twój pierwszy komentarz zostanie wstrzymany do moderacji. A jeśli jesteś zainteresowany dostępem do wszystkiego, co mamy do zaoferowania, subskrybuj teraz.

Newsletter
Nie chcesz przegapić?
Powiadomimy Cię raz w tygodniu o nowościach, ciekawych wpisach, wydarzeniach, audycjach lub video.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *