NaturaStyl życiaZdrowie

Feng Shui – „akupunktura przestrzeni”

Feng Shui – „akupunktura przestrzeni”

Market GIOCO. Twój Sklep Ze Zdrową Żywnością

Feng Shui – „akupunktura przestrzeni” zwane w Chinach metaforycznie „naturalną nauką”, jest tradycyjną sztuką kształtowania zharmonizowanego środowiska. Wskazuje jak stworzyć bezpieczny, zdrowy dom i ożywić Twoją przestrzeń życiową. Przede wszystkim zmieni Twój dom i miejsce pracy w ośrodek osobistej, własnej siły. Użycie Feng Shui może polepszyć Twoje zdrowie, związki i ogólne powodzenie przez znalezienie najlepszej przestrzeni życiowej w granicach naturalnego porządku.

Podstawą Feng Shui jest idea, że wszystkie organizmy żywe we wszechświecie rządzone są przez środowisko. Najważniejszym elementem naszego środowiska jest energia „Chi”. Feng Shui pomaga skierować tą uniwersalną energię w sposób poprawiający harmonię, powodzenie i zdrowie.

Wiedza o naturalnych składnikach naszego środowiska, które współdziałają z przepływami energii „Chi” i polach magnetycznych Ziemi, stanowią podstawę Feng Shui.

Jeśli potrzebujesz większej harmonii, spokoju i zrównoważenia w swoim życiu, analiza Feng Shui Tobie w tym pomoże. Wobec wszystkich wyzwań przed którymi stoi nasz współczesny świat, Feng Shui wydaje się dzisiaj posiadać jeszcze większe znaczenie.

Ta „naturalna nauka” jest elementem tradycyjnej filozofii chińskiej, która w harmonijny sposób łączy człowieka z jego środowiskiem. Dzieli potencjał życia człowieka na zespół możliwości. Feng Shui jest jednym z aspektów oddziałujących na możliwości człowieka. Ulepsza relacje z naszym środowiskiem życia, harmonizuje naszą życiową przestrzeń. Te pozytywne relacje polepszają Twoje zdrowie, dobrobyt i stosunki rodzinne.

Feng Shui – „Wiatr i Woda” – to metoda jednocząca ziemskie miary czasu, środowisko, ludzi i budowle.

Czynnik środowiska – to wewnętrzne i zewnętrzne składniki domu.

Czynnik czasu – analizuje zmiany energii magnetycznej wewnątrz Twojego domu czy biura. Zmiany przepływu głównych energii w cyklach dziennych, miesięcznych, rocznych i dwudziestoletnich, oddziałowują na Twoje zdrowie, związki i finanse.

Czynnik budowla – każda budowla posiada specyficzną energię uzależnioną
od daty zbudowania. Takie czynniki jak usytuowanie frontu, układ wnętrz, projekt wnętrz i umeblowanie muszą być brane pod uwagę.

Cechy indywidualne – osobowe – oparte na analizie daty urodzenia. Każdy człowiek posiada pewną formę energii, która z innymi źródłami energii oddziałuje wzajemnie na siebie w pozytywny lub negatywny sposób.

Tradycyjne Feng Shui łączy te czynniki i analizuje aby wykorzystać je w codziennym życiu.
W przyrodzie każdy może znaleźć optymalne miejsce do życia.

Prawdziwe Feng Shui, jego bazę, stanowi nauka poparta trzema tysiącami lat doświadczeń. Korzysta z matematycznych i astronomicznych obliczeń.

Nauka dawno wie o polach magnetycznych pokrywających Ziemię. Magnetyzm jest siłą przyciągania. Może również działać jak siła odpychająca. Przepływ energii „Chi” nie jest zjawiskiem przypadkowym. Tak jak wszystko we wszechświecie, energia działa w cyklach uzależnionych od czasu i specyficznych kanałów energetycznych. Działanie przeciwne do kierunku przepływu energii, tworzy dysharmonię, zapowiada choroby i nieszczęścia. „Ustawienie” się zgodnie z przepływem energii magnetycznej daje efekt pozytywny w każdej dziedzinie naszego życia.


Według Feng Shui, energia występująca wewnątrz i na zewnątrz nas może powodować dysharmonię albo działać harmonijnie na człowieka. Harmonia jest tam gdzie występuje równowaga. Ta z kolei może oddziaływać na Twoje zdrowie, rodzinę czy drogę życiową. Kiedy żyjemy w sposób niezrównoważony, w naszym życiu pojawiają się negatywne skutki. Feng Shui dąży właśnie do przywrócenia równowagi. Przez właściwe umiejscowienie i użycie czynników wpływających na energię „Chi” – można więc harmonizować swoje środowisko, a w związku z tym i swoje życie.

Art i Styl - Styl i Harmonia Twojej Przestrzeni

O Autorze

Publikacje

Suweren Rzeczpospolitej / RÓD Mazowiecki / Zajmuje się Analizą przestrzeni według Feng Shui oraz Malarstwem sztalugowym, maluje od wielu lat. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Szwecji, Wielkiej Brytanii, USA i innych krajach. Brała udział w wielu indywidualnych wystawach, między innymi w Londynie w 2007 roku. zobacz prace
Podobne publikacje
NaturaZdrowie

Orzech włoski - cudowna roślina

Młode liście orzecha włoskiego mogą być cudownie wykorzystane dla zdrowia. Nie musisz czekać…
Czytaj
NaturaZdrowie

Hibiskus na choroby „gorące”, trawienie, łysienie, wzmocnienie.

Hibiskus [Hibiscus rosa sinensis] to należący do rodziny ślazowatych [Malvaceae] egzotyczny kuzyn…
Czytaj
NaturaZdrowie

Lawenda – pachnąca uzdrowicielka. Przepisy i zastosowania.

Lawenda lekarska [Lavandula] zawsze była ceniona za wyjątkowy aromat. Nie wiele jest w naturze…
Czytaj
Witamy w naszej społeczności

Zapraszamy do przyłączenia się do dyskusji. Nasze wytyczne dla społeczności są proste: bądź pełen szacunku i konstruktywny, trzymaj się tematu, wspieraj innych komentujących i zgłaszaj złe zachowanie. Jeśli jesteś nowy w naszej sekcji komentarzy, Twój pierwszy komentarz zostanie wstrzymany do moderacji. A jeśli jesteś zainteresowany dostępem do wszystkiego, co mamy do zaoferowania, subskrybuj teraz.

Newsletter
Nie chcesz przegapić?
Powiadomimy Cię raz w tygodniu o nowościach, ciekawych wpisach, wydarzeniach, audycjach lub video.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *