ZdrowieŻywienie

Łupiny z ziemniaków pomagają usunąć kamienie z nerek

Łupiny z ziemniaków pomagają usunąć kamienie z nerek

Market GIOCO. Twój Sklep Ze Zdrową Żywnością

Łupiny z ziemniaków pomagają usunąć kamienie z nerek. Są surowcem, który od wieków sprawdza się w leczeniu tej częstej dolegliwości. Zawierają tak cenne składniki, że doskonale radzą sobie ze złogami w postaci kamieni nagromadzonymi w nerkach, a także w pęcherzu moczowym.

Nie jest do końca zbadane, dlaczego kamienie gromadzą się częściej w nerkach kobiet niż mężczyzn. Powstają w wyniku procesu krystalizowania się minerałów, gdy ich stężenie przeważa zdolność organizmu do ich rozpuszczenia. Niektóre osoby maja dziedziczną skłonność do tego schorzenia, ale przyczyna może leżeć także w wadliwej budowie układu moczowego i powracających zakażeniach.

Kamienie nerkowe mogą zacząć pojawiać się również wtedy, gdy przyjmujemy niektóre leki (np. hormony steroidowe), cierpimy na nadczynność tarczycy, mamy osteoporozę, mało pijemy i stąd mocz jest zbyt zagęszczony. Dużą rolę w powstawaniu kamieni nerkowych odgrywa także sposób odżywiania.

Kamienie w nerkach – objawy

Kamienie nerkowe zazwyczaj nie dają szybko ostrych objawów. Z początku ich gromadzenie się możemy odczuwać jako lekki ból  w dolnej części kręgosłupa (okolica lędźwi). Pierwszym z sygnałów jest także częstsze oddawanie moczu. Kiedy kamieni przybywa wówczas ból się nasila i promieniuje na sąsiednie okolice. W moczu może pojawić się krew. Przemieszczający się kamień może zablokować kanały moczowe i wówczas ból jest już bardzo dotkliwy.

Łupiny z ziemniaków pomagają usunąć kamienie z nerek      

Jest kilka sposobów na usunięcie kamieni nerkowych. Można się ich pozbyć poprzez rozpuszczenie, urodzenie lub rozbicie. Wywar z łupin ziemniaków to skuteczny środek, który pomaga usunąć kamienie nerkowe. Działając moczopędnie oczyszcza nerki i zapobiega gromadzeniu się złogów. Dzięki temu, że działa rozkurczowo na błonę mięśniową moczowodu i pęcherza moczowego ułatwia wydalenie kamiennych złogów.

Wywar z łupin ziemniaków na kamienie nerkowe – przepis

Umyj bardzo dokładnie 6 ziemniaków, obierz je, wrzuć do garnka i zalej 3 szklankami wody. Gotuj łupiny  pod przykryciem 20 minut. Następnie przestygnięty wywar odcedź przez sito do szklanego naczynia. Pij taką porcję wywaru z łupin ziemniaczanych codziennie przez 3 tygodnie. Jeśli odczuwasz jeszcze dolegliwości i uznasz, że nerki nie oczyściły się dostatecznie z kamiennych złogów, powtórz kurację.

Odwiedź stronę autora i pamiętaj by wspierać dobre treści!

Art i Styl - Styl i Harmonia Twojej Przestrzeni

O Autorze

Publikacje

Suweren Rzeczpospolitej / RÓD Mazowiecki / Zajmuje się Analizą przestrzeni według Feng Shui oraz Malarstwem sztalugowym, maluje od wielu lat. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Szwecji, Wielkiej Brytanii, USA i innych krajach. Brała udział w wielu indywidualnych wystawach, między innymi w Londynie w 2007 roku. zobacz prace
Podobne publikacje
NaturaZdrowie

Orzech włoski - cudowna roślina

Młode liście orzecha włoskiego mogą być cudownie wykorzystane dla zdrowia. Nie musisz czekać…
Czytaj
NaturaZdrowie

Hibiskus na choroby „gorące”, trawienie, łysienie, wzmocnienie.

Hibiskus [Hibiscus rosa sinensis] to należący do rodziny ślazowatych [Malvaceae] egzotyczny kuzyn…
Czytaj
NaturaZdrowie

Lawenda – pachnąca uzdrowicielka. Przepisy i zastosowania.

Lawenda lekarska [Lavandula] zawsze była ceniona za wyjątkowy aromat. Nie wiele jest w naturze…
Czytaj
Witamy w naszej społeczności

Zapraszamy do przyłączenia się do dyskusji. Nasze wytyczne dla społeczności są proste: bądź pełen szacunku i konstruktywny, trzymaj się tematu, wspieraj innych komentujących i zgłaszaj złe zachowanie. Jeśli jesteś nowy w naszej sekcji komentarzy, Twój pierwszy komentarz zostanie wstrzymany do moderacji. A jeśli jesteś zainteresowany dostępem do wszystkiego, co mamy do zaoferowania, subskrybuj teraz.

Newsletter
Nie chcesz przegapić?
Powiadomimy Cię raz w tygodniu o nowościach, ciekawych wpisach, wydarzeniach, audycjach lub video.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *