Styl życia

Mentalność deficytu czy obfitości?

Mentalność deficytu czy obfitości?

Market GIOCO. Twój Sklep Ze Zdrową Żywnością

Przekonania tworzą nasz światopogląd, czyli to, w jaki sposób patrzymy na świat. Istnieją dwa systemy światopoglądu (dwie platformy, dwie mentalności): deficytu (tzw. świadomość muchy) oraz obfitości (tzw. świadomość pszczoły).

Od tego, którą z nich na ten moment wybieramy (tak, zawsze mamy ten wybór!) zależy jakość naszego życia i powodzenie w przyszłości.

Mentalność deficytu (świadomość muchy) oznacza, że oddzieliliśmy się od Wyższej Siły.

Myślimy, że możemy polegać tylko na sobie i swoich siłach, tracimy więź ze źródłem, mamy odczucie, że czegoś nam brakuje lub może zabraknąć, że świat jest ograniczony.

Myślimy negatywnie, jesteśmy napięci, odczuwamy niezadowolenie, lęki, zazdrość, zajmujemy się tylko sobą, wymagamy większej uwagi od innych. Odczuwamy wyrwę w duszy, którą stale próbujemy zapełnić czymś z zewnątrz.

U podstaw mentalności deficytu jest kontrola i zamknięcie, a wszystko inne jest tylko skutkiem tego pierwotnego wyboru, którego dokonujemy.

Mentalność obfitości (świadomość pszczoły) oznacza, że mamy relację z Wyższą Siłą.

Człowiek w tym stanie myśli pozytywnie, odczuwa radość i harmonię wewnętrzną, uczucie pełni życia, lubi troszczyć się o innych, wpierać ich, szuka pozytywne przejawy nawet w trudnych sytuacjach.

U podstaw tego światopoglądu leży zaufanie do prowadzenia przez Siłę Wyższą, branie odpowiedzialności za swoje życie i swoje emocjonalne reakcje, umiejętność i chęć wyciągania wniosków z lekcji życiowych oraz chęć zmiany siebie, a nie innych.

W nastroju obfitości pamiętamy, że jesteśmy istotami duchowymi, które mają świadomość i prawo wyboru. Jesteśmy wolni w wyborze swoich reakcji i dążeniach do rozwoju lub braku rozwoju. Rozumiemy, że wszystko, co mamy w życiu jest rezultatem naszego wyboru w przeszłości.

Każda, nawet bardzo trudna sytuacja niesie pozytywne ziarno dla naszego rozwoju i wzrostu.

Jeśli nauczymy się je widzieć, czyli widzieć to, ku czemu wiedzie nas dana sytuacja, jakie duchowe cechy chce w nas pobudzić, a jakich cech się pozbyć, to zrozumiemy, że to, co się z nami dzieje daje nam możliwość przejawiania miłości bezwarunkowej, realizowania głównej potrzeby naszej duszy.

Jakość naszego życia zdecydowanie się polepszy, a nasz stan wewnętrzny stanie się bardziej harmonijny.

Na postawie kursu Olega Gadeckiego

Tłumaczenie: Anna Ewa Wrzesińska

Więcej na temat metody Olega możesz dowiedzieć się z kursu online „Intuicja życia”, na który serdecznie Cię zapraszam. Więcej szczegółów TUTAJ

Jeśli chcesz skopiować fragment tekstu lub udostępnić go w całości, dodaj proszę pod nim imię i nazwisko autora oraz tłumaczki i podlinkowany adres: www.slowianska.pl

Odwiedź stronę autora i pamiętaj by wspierać dobre treści!

Art i Styl - Styl i Harmonia Twojej Przestrzeni

O Autorze

Publikacje

Administrator Serwisu Jest współzałożycielem i Redaktorem w STANOWIMY. Pisze i publikuje w obszarze wolnościowym, jest żywo zainteresowany samostanowieniem, suwerennością oraz prawem naturalnym. SUWEREN RZECZPOSPOLITEJ
Podobne publikacje
Styl życia

Słowiańska Mudra - FIGA TO TEŻ JEST MUDRA!

Figa jako mudra pozwala zakryć się energetycznie od potencjalnego przeciwnika i jest bardzo…
Czytaj
Styl życia

O Ludziach INDYGO

Dzieci Indygo (już dorośli) istnieją naprawdę, a NWO próbuje przekabacić tych ludzi na drogę…
Czytaj
Rozwój duchowyStyl życia

Wir Energetyczny - Czakra Podstawy

Witam Cię bardzo serdecznie, w tym artykule przedstawię koncept jednego z podstawowych wirów…
Czytaj
Witamy w naszej społeczności

Zapraszamy do przyłączenia się do dyskusji. Nasze wytyczne dla społeczności są proste: bądź pełen szacunku i konstruktywny, trzymaj się tematu, wspieraj innych komentujących i zgłaszaj złe zachowanie. Jeśli jesteś nowy w naszej sekcji komentarzy, Twój pierwszy komentarz zostanie wstrzymany do moderacji. A jeśli jesteś zainteresowany dostępem do wszystkiego, co mamy do zaoferowania, subskrybuj teraz.

Newsletter
Nie chcesz przegapić?
Powiadomimy Cię raz w tygodniu o nowościach, ciekawych wpisach, wydarzeniach, audycjach lub video.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *