RODy

Sławiańskie obyczaje – Jaką symbolikę niesie wianek

Sławiańskie obyczaje - Jaką symbolikę niesie wianek

Market GIOCO. Twój Sklep Ze Zdrową Żywnością

“Wianek nie ma początku ani końca. Wyrasta sam z siebie i trwa sam w sobie. Jak myślisz, co by się stało, gdybyśmy zrezygnowali z ciągłego starania się o coś i mogli po prostu żyć w zaufaniu: w siebie samych, w świat i nieskończoność wianka.” – o tym śpiewa łotewska grupa Tautumeitas w piosence “Vainagu deja”.
Łotysze po dziś dzień kultywują dawne zwyczaje, dlatego nie został zapomniany u nich sens rytuałów i tradycji słowiańskich.
Wianek – jako symbol kobiecości i koła życia przypomina nam o tym, że nie warto niczego w życiu żałować, bo za każdym razem, gdy coś się kończy w naszym życiu, pojawia się miejsce na coś nowego. Takie cykle małe i duże pojawiają się w naszych życiach wielokrotnie. Z tego powodu wianek był stałym elementem stroju podczas ważnych uroczystości słowiańskich. Szczególnie takich, podczas których celebrowało się koniec czegoś i początek nowego. Na Łotwie w święto Ligo (odpowiednik naszej Nocy Kupały) po dziś dzień kobiety wiją wianki z kwiatów lub kupują je na straganach. Dla mężczyzn są wianki z gałązek dębowych. Świętuje się wtedy najkrótszą noc w roku, jako koniec cyklu czterech pór roku i rozpoczęcie nowego. Dlatego też słowianki zakładały wianek podczas ceremonii ślubnych – świętowania zakończenia stanu panieńskiego i początek nowego etapu życia, w którym tworzyły rodzinę.
Tyle mądrości mieli nasi przodkowie, a nam przychodzi dzisiaj na nowo szukać tej prostej prawdy w naukach wschodu.
A czy nie łatwiej żyłoby się nam, gdybyśmy tak po prostu zaufali życiu, puścili cały żal i czekali na to co ma nadejść i zapełnić miejsce, które się zwolniło?


Odwiedź stronę autora i pamiętaj by wspierać dobre treści!

Art i Styl - Styl i Harmonia Twojej Przestrzeni

O Autorze

Publikacje

Administrator Serwisu Jest współzałożycielem i Redaktorem w STANOWIMY. Pisze i publikuje w obszarze wolnościowym, jest żywo zainteresowany samostanowieniem, suwerennością oraz prawem naturalnym. SUWEREN RZECZPOSPOLITEJ
Podobne publikacje
RODyRzeczpospolita

ARIOWIE i RPS to

ARIOWIE i Rzeczpospolita Suwerenów to;100% Suwerenności każdego indywidualnego człowieka.100%…
Czytaj
HistoriaRODy

Jare Gody

Święto na przywitanie wiosny. Przesilenie wiosenne i dzień dwudziesty pierwszy marca, na który…
Czytaj
RODyVlog

Karolina | Obciążenia Rodowe | Źródło | Ewelina Piotrowska

https://ariowie.com/kreatorzy/ewelina… | Rezerwacje Sesji: https://bit.ly/SesjaRezerwacje…
Czytaj
Witamy w naszej społeczności

Zapraszamy do przyłączenia się do dyskusji. Nasze wytyczne dla społeczności są proste: bądź pełen szacunku i konstruktywny, trzymaj się tematu, wspieraj innych komentujących i zgłaszaj złe zachowanie. Jeśli jesteś nowy w naszej sekcji komentarzy, Twój pierwszy komentarz zostanie wstrzymany do moderacji. A jeśli jesteś zainteresowany dostępem do wszystkiego, co mamy do zaoferowania, subskrybuj teraz.

Newsletter
Nie chcesz przegapić?
Powiadomimy Cię raz w tygodniu o nowościach, ciekawych wpisach, wydarzeniach, audycjach lub video.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *